تاریخ انتشار :يکشنبه ۱۲ فروردين ۱۴۰۳ ساعت ۲۳:۰۶
جالب است ۰
استان فارس با کاهش ۵۳.۸ درصدی بارش‌ها در رتبه نخست استان‌های کشور از نظر کاهش بارش‌ها در سال آبی جاری قرار دارد و پس از آن، استان‌های بوشهر و هرمزگان، هر دو با ۵۱درصد کاهش بارش‌ها مواجه بوده‌اند.
کاهش بیش از ۵۰درصدی بارش‌ها در ۳ استان کشور
به گزارش مردم فردا،میزان بارش‌های کشور از ابتدای سال آبی جاری (شروع مهر 1402) تا پنجم فروردین ماه 1403 به 141.5 میلیمتر رسید که این رقم نسبت به بارش‌های مدت مشابه سال آبی قبل (161.8 میلیمتر) کاهشی 13 درصدی و نسبت به آمار متوسط بلندمدت در زمان مشابه (179.8 میلیمتر) کاهشی 21درصدی داشته است.

از بین 31 استان کشور، کاهش بارش‌ها نسبت به شرایط نرمال (متوسط 55 ساله) در 3 استان بیش از 50درصد است.

بر اساس آخرین آمار رسمی منتشر شده توسط شرکت مدیریت منابع آب ایران، استان فارس با کاهش 53.8 درصدی بارش‌ها در رتبه نخست استان‌های کشور از نظر کاهش بارش‌ها در سال آبی جاری قرار دارد و پس از آن، استان‌های بوشهر و هرمزگان، هر دو با 51درصد کاهش بارش‌ها مواجه بوده‌اند.

استان‌های سمنان، خراسان رضوی و کرمان نیز با کاهش 30 تا 45درصدی بارش‌ها و استان‌های خراسان شمالی، گیلان، مرکزی، زنجان، البرز، چهارمحال‌و بختیاری، خراسان جنوبی، قزوین و تهران نیز با کاهش 11 تا 28درصدی بارش‌ها در سال آبی جاری مواجه هستند.

تنها استان کشور با رشد بیش از 10درصدی بارش‌ها، استان آذربایجان غربی است که بارش‌های سال آبی جاری این استان نسبت به آمار متوسط بلندمدت، رشدی 17 درصدی را نشان می‌دهد.
https://mardomefarda.ir/vdcdxf0x.yt0ok6a22y.html
منبع : تسنیم
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین