تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۵۹
جالب است ۰
منابع خبری از دیدار رئیس موساد با نخست‌وزیر قطر در دوحه خبر دادند.
دیدار رئیس موساد با نخست‌وزیر قطر درباره آتش‌بس در غزه
«دیوید بارنیا» رئیس موساد روز دوشنبه با «محمد بن عبدالرحمن آل ثانی»، نخست‌وزیر قطر در دوحه، پایتخت قطر دیدار کرد.

اسکای نیوز در خبری فوری با اعلام این مطلب نوشت، این دیدار با هدف مذاکره درباره معامله آتش‌بس در غزه و پرونده اسرا انجام شد.

کابینه جنگ رژیم صهیونیستی شامگاه یکشنبه جلسه‌ سه ساعته‌ای را تشکیل داد و پس از آن اعلام کرد که با واگذاری اختیارات گسترده‌تر به هیات مذاکره کننده که امروز عازم دوحه شد موافقت کرده است.

پیش از این، دفتر «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد کابینه امنیتی روز یکشنبه برای بررسی موضع هیات مذاکره‌کننده اسرائیلی که قرار است به‌منظور رایزنی درخصوص آزادی اسرا عازم دوحه شود، تشکیل جلسه خواهد داد.

هنوز جزئیات بیشتری درباره دیدار رئیس موساد که ریاست هیات اسرائیلی را به عهده دارد و نخست‌وزیر قطر منتشر نشده است.

پیشتر ۲ مسئول مصری آگاه از مذاکرات آتش بس غزه گفتند حماس اخیرا پیشنهاد جدید سه مرحله‌ای را برای پایان جنگ غزه مطرح کرده است‌.

طبق این طرح حماس، مرحله اول آتش‌بس ۶ هفته خواهد بود و طی آن ۳۵ اسیر صهیونیستیِ زن، بیمار و سالخورده در ازای آزادی ۳۵۰ اسیر فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی آزاد می‌شوند.

حماس همچنین حداقل پنج سرباز زن را در ازای ۵۰ زندانی فلسطینی آزاد خواهد کرد که برخی از آنها در حال سپری کردن محکومیت های طولانی مدت خود به اتهامات تروریستی هستند.

بر اساس این طرح، در مرحله دوم، دو طرف آتش‌بس دائمی اعلام می‌کنند و حماس در ازای آزادی تعداد بیشتر اسرای فلسطینی، سربازان صهیونیستی باقی مانده را آزاد می‌کند.

در مرحله سوم جنبش حماس در ازای لغو محاصره غزه و اجازه بازسازی نوار غزه، اجسادی را که در اختیار دارد، تحویل رژیم صهیونیستی می‌دهد.
https://mardomefarda.ir/vdcj8he8.uqetxzsffu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین