تاریخ انتشار :جمعه ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ ساعت ۲۱:۵۳
جالب است ۰
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی از پیدا شدن ۱۰ گردشگر مفقودی خبر داد و گفت: به دنبال یک تماس اشتباه با سامانه ۱۱۲، امدادگران هلال احمر ۱۴ ساعت در کویر اصفک طبس سرگردان شدند.
10 گردشگر گمشده در کویر طبس پیدا شدند
به گزارش مردم فردا،محمد علی کاوسی، مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی امروز در جمع خبرنگاران از پیدا شدن ۱۰ گردشگر مفقودی خبر داد و اظهار داشت: به دنبال یک تماس اشتباه با سامانه ۱۱۲، امدادگران هلال احمر ۱۴ ساعت در کویر اصفک طبس سرگردان شدند.
وی افزود: ساعت ۲۳:۲۲ شب گذشته خبر مفقودی ۱۰ گردشگر در کویر اصفهک طبس توسط مدیر یکی از بوم‌گردی‌های این شهرستان به مرکز ۱۱۲ هلال احمر استان اعلام شد.
وی گفت: بنابر گزارش مدیر بوم‌گردی این ۱۰ نفر گردشگر شامل ۴ خانم و ۶ نفر آقا مقرر بوده بعدازظهر روز گذشته به محل بوم‌گردی مراجعه کنند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی ادامه داد: با توجه به گستردگی کویر ۲ تیم امدادی هلال احمر بلافاصله به کویر اصفهک اعزام شدند و عملیات جست‌وجو در تاریکی شب آغاز شد.
وی بیان کرد: مرکز عملیات و پاسخگویی هلال احمر در تماس مجدد با مدیر بوم‌گردی متوجه تردید وی از تاریخ مراجعه گردشگران به محل بوم‌گردی شد و نیروهای امدادی تا ساعت ۱۴ امروز به دنبال مفقودین در کویر بودند که بالاخره آنان را در منطقه ماچ کوه کویر طبس پیدا کردند.
کاوسی گفت: بنا بر وظیفه ذاتی نیروهای امدادی هلال احمر، این جمعیت به ندای هر شهروند درخواست کننده پاسخ مثبت می‌دهد لذا ضروری است تا شهروندان در تماس با مرکز ۱۱۲ دقت بیشتری داشته باشند تا در ارائه خدمات نیروهای امدادی خللی ایجاد نشود.
وی با تاکید بر تجهیز کویرنوردان به ردیاب عنوان کرد: اغلب ردیاب‌ها دارای قابلیت درخواست کمک اضطراری هستند و با این سامانه اگر مسافری در مسیر دچار مشکل شود، جی پی اس فوری درخواست مبنی بر کمک و حاوی موقعیت مسافر را برای مدیر ارسال می‌کند.
این مقام مسوول یکی دیگر از مهم‌ترین نکات سفر به کویر را آشنایی با مسیر و محل اقامت در این منطقه ذکر کرد و گفت: مسافران قبل از اینکه راهی کویر شوند باید از سرپرست گروه بخواهند تا برای آنها توضیح دهد که سفر از کجا شروع شده و چگونه به اتمام می‌رسد و برای رسیدن به نقطه پایان باید کدام مسیرها را طی کنند.
https://mardomefarda.ir/vdcaa6nu.49ne015kk4.html
منبع : فارس
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین