تاریخ انتشار :سه شنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۲۰
جالب است ۰
وزارت دفاع تایوان مدعی شد که چندین فروند جنگنده و ناو نیروی دریایی ارتش چین وارد منطقه شناسایی این جزیره شدند.
تایوان مدعی ورود جنگنده‌ها و ناوهای چین به منطقه شناسایی خود شد
به گزارش مردم فردا،وزارت دفاع تایوان در بیانیه‌ای در صفحه اجتماعی ایکس (توییتر سابق) مدعی شده است که ۱۰ فروند جنگنده و چهار فروند ناو نیروی دریایی ارتش آزادی‌بخش چین صبح امروز (سه‌شنبه ۳۰ آبان) وارد منطقه شناسایی جزیره تایوان شدند.

این بیانیه افزود: نیروی دریایی تایوان با رصد کامل وضعیت، درصورت بروز درگیری آمادگی لازم برای پاسخ را دارد. رسانه های چینی هنوز این بیانیه وزارت دفاع تایوان را تایید یا رد نکرده اند.

مائو نینگ سخنگوی وزارت امور خارجه چین در ماه گذشته در واکنش به ورود ۱۰۷ فروند جنگنده به منطقه شناسایی تایوان، خاطرنشان کرد که این جزیره، جز قلمروی چین بوده و خط قرمزی وجود ندارد.

پکن همواره مخالف استقلال تایوان بوده و از زمانی که حزب دموکراتیک خلق تایوان، تلاش خود را برای استقلال این جزیره افزایش داده اند، ارتش خود برای محاصره تایوان به این منطقه فرستاده است.

ارتش چین با اجرای رزمایش های نظامی در اطراف این تایوان، جوی به اصلاح «منطقه خاکستری» ایجاد کرده است.

این اصطلاح نظامی به تاکتیک‌هایی اشاره دارد که بین «جنگ و صلح» قرار می‌گیرند.

دولت چین، تایوان را بخشی جدایی‌ناپذیر از خاک خود می‌داند و تاکید دارد که براساس سیاست «اصل چین واحد» که آمریکا نیز متعهد به آن شده، این جزیره باید تحت حاکمیت پکن قرار داشته باشد. پکن نسبت به هرگونه دیدار و مذاکره رسمی بین دولت‌های خارجی با تایوان حساس است
https://mardomefarda.ir/vdcivvar.t1azu2bcct.html
منبع : ایرنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین