تاریخ انتشار :شنبه ۲۷ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۰۱
جالب است ۰
اگر زمین بایری دارید و نمی دانید که باید با آن چه کنید، ما به شما پیشنهاد می دهیم که آن را به یک باغ بادام تبدیل نمایید. کاشت نهال های بادام در زمین های خالی و بلااستفاده می تواند از بهترین روش های بهره وری شما از آن زمین باشد.
صفر تا صد خرید و کاشت نهال های بادام
اگر برای احداث یک باغ تجاری بادام به دنبال اطلاعاتی جامع و کامل هستید، ما به شما پیشنهاد می کنیم که در ادامه این مطلب همراه ما باشید؛ چرا که در ادامه ما تصمیم داریم شما را با صفر تا صد خرید و کاشت نهال های بادام آشنا سازیم.

پول سازترین نهال های بادام کدام ها هستند؟

برای آنکه بتوانید بهترین استفاده از زمین های خود ببرید، بهتر است که نهال های پرثمر و پرمحصول که می توانند در آینده سود زیادی به شما عزیزان برسانند را بکارید. منابع فارسی زبان و معتبری مانند وب سایت نهالوند، ویکی هو، ویکی پدیا و ویکی کشاورز پرسودترین نهال های بادام را نهال های زیر معرفی کرده اند.

نهال های بادام آذر

نهال های آذر شاید محصول زیادی تولید نکنند؛ اما به علت پیوندی بودنشان در دسته نهال های پرسود و اقتصادی قرار می گیرند. این نهال ها از پیوند نهال های فرانسوی آی و نهال های ایتالیایی کریستومورتو تولید می شوند و مقاومت فوق العاده بالایی در برابر سرما از خود نشان می دهند.
این نهال ها حتی در برابر خشکسالی و بیماری ها و آفت ها هم مقاوم اند و همین موضوع هم باعث شده که نهال های آذر محبوبیت زیادی در میان باغداران داشته باشند و در دسته نهال های اقتصادی قرار بگیرند.
این نهال ها سالانه ۷ کیلوگرم بادام خوش طعم و صادراتی تولید می کنند و شما می توانید میوه آن ها را حتی به دیگر کشورهای دنیا صادر کرده و در زمینه صادرات هم به واسطه نهال های آذر فعالیت نمایید. برای آنکه بتوانید از این نهال ها سود زیادی به دست آورید، باید هر ۲۰ روز یکبار آن ها آبیاری کرده و هر نهال را در فاصله ۴ متری از نهال دیگر قرار دهید.

نهال های بادام تونو

نهال های ایتالیایی تونو از دیگر نهال های محبوب و بسیار پرسود بادام هستند. این نهال ها بیشتر از نهال های آذر بادام تولید می کنند و شما می توانید سالانه حدود ۱۰ کیلوگرم بادام از هر نهال تونویی به دست آورد.
نهال های ایتالیایی تونو علاوه بر تولید میزان قابل توجهی بادام، توانایی مقابله با سرما و خشکسالی را هم دارند. این نهال ها حتی در ارتفاع ۳۰۰۰ متری از سطح دریا هم به خوبی تاب می آورند و شما می توانید آن ها در مناطق سردسیری ایران بکارید.
نهال های تونو باید آبیاری منظمی داشته باشید؛ پس اگر می خواهید با کاشت این نهال ها باغ خود را پررونق کنید، بهتر است هر ۲۰ روز یکبار نهال های خود را آبیاری کرده و هنگام کاشت نهال ها مراقب باشید که فاصله بین نهال ها کمتر از ۴ متر نشود.

نهال های بادام مامایی

اگر بخواهیم درمورد پرسودترین نهال بادام اطلاعاتی در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. باید به بررسی نهال های مامایی بپردازیم. نهال های مامایی از بهترین نهال های موجود در ایران هستند که سالانه ۱۵ کیلوگرم بادام تولید می کنند. شما می توانید این نهال ها را در مناطقی که آب و هوایی سرد دارند بکارید و مطمئن باشید که میزان قابل توجهی بادام تولید خواهند کرد.
نهال های مامایی حتی شرایط زیست محیطی مناطقی که ارتفاع آن ها به ۳۰۰۰ متر بالاتر از سطح دریا می رسند را هم تاب می آورند، تنها باید از این نهال ها به خوبی مراقبت کنید. برای مثال نهال های مامایی باید هر ۲۰ روز یکبار آبیاری شوند، علاوه بر آن فراموش نکنید که برای رشد بهتر ریشه این نهال ها آن ها در فاصله ۴ متری از یکدیگر قرار دهید.

نهال های اصلاح شده قوت باغ شما هستند!


بله شما می توانید با نهال های اصلاح شده قوت باغ خود و توانایی آن در محصول دهی را چندین برابر افزایش دهید. به گفته مهندسین و کارشناسان خبره کشاورزی می توان گفت نهال های اصلاح شده برای احداث یک باغ تجاری عملکرد بهتری نسبت به نهال های بذری دارند.
مهندسان کشاورزی عقیده دارند که خرید و کاشت نهال های اصلاح شده می تواند سود بیشتری به باغدار برساند و مزایای زیادی را برای او به دنبال داشته باشد. از جمله مزایایی که مهندسان کشاورزی در مورد نهال های اصلاح شده معرفی کرده اند، می توان به موارد زیر اشاره کرد:
 • نهال های اصلاح شده پاکوتاه هم هستند، رسیدگی به نهال های پاکوتاه برای باغداران راحت تر است.
  تمامی نهال های اصلاح شده در برابر سرما و خشکسالی مقاومت بالایی داشته و این بدان معنا است که قابلیت کاشت در مناطق سردسیری را دارند
  نهال های اصلاح شده همچنین می توانند در برابر آفت ها و بیماری ها هم از خود مقاومت خوبی نشان دهند.
  ریشه زایی نهال های اصلاح شده بهتر بوده؛ از همین رو این نهال ها نسبت به نهال های بذری نیاز کمتری به کوددهی خواهند داشت.
  عمر اقتصادی نهال های اصلاح شده بیشتر است و این یکی از مهم ترین ویژگی ها و مزایای آن ها به شمار می رود.

یک نهال بادام استاندارد چه ویژگی هایی دارد؟

برای آنکه یک نهال بادام استاندارد خریداری کنید، ما به شما پیشنهاد می کنیم که بعد از بررسی ظاهر نهال و اطلاع از اینکه آیا نهال های مورد نظر شما ریشه، ساقه و جوانه های شاداب، بدون زخم و بیماری دارند، به منابع و اسناد معتبر رجوع نمایید.
سازمان جهاد کشاورزی ایران با هدف مشخص نمودن سطح کیفی نهال های یک باغستان مجوزهای زیر را صادر می کند:
 • شناسنامه
  کارت سلامت
  کارت قرنطینه
این مجوزها بعد از بررسی های فراوان توسط کارشناسان و مهندسان کشاورزی به وسیله جهاد کشاورزی کشور صادر می شوند و هر نهالستانی که از این مجوزها برخوردار باشد، بدون شک نهال های آن سطح کیفی بالایی دارند.

نهالوند بهترین نهال های بادام را برای شما فراهم کرده است!


نهالستان نهالوند یکی از بهترین نهالستان های ایران است که در طی سال های اخیر سعی داشته بهترین نهال های بادام منطقه را در اختیار باغداران عزیز قرار دهد. این نهالستان ویژگی های مثبت بسیار دارد که آن را از دیگر نهالستان های موجود در ایران متمایز می کند.
یکی از وجوه تمایز نهالوند با دیگر نهالستان های موجود در ایران، ارائه نهال های شناسنامه دار و اصلاح شده با قیمتی مقرون به صرفه و رقابتی است. اگر به وب سایت نهالوند با نشانی اینترنتی https://nahalvand.com/product-category/almond/ مراجعه نمایید، خواهید دید که قیمت نهال های موجود در این نهالستان چه اندازه مناسب است.
ضمن اینکه نهالوند امکان دریافت مشاوره رایگان را هم برای شما عزیزان فراهم کرده؛ پس شما می توانید با جستجوی نام این نهالستان در مرورگر خود و مراجعه به وب سایت این مجموعه با کارشناسان خبره آن ارتباط برقرار نمایید.
از طرفی هم به قدری مشخصات و ویژگی های انواع مختلف نهال ها در این وب سایت به طور کامل شرح داده شده است که حتی احتمالا شما نیازی به مشاوره هم نخواهید داشت و به راحتی با کمک مطالب تخصصی درج شده در این وب سایت بتوانید نهال های مورد نظر خود را بخرید.
در پایان به یاد داشته باشید که تمامی نهال های موجود در نهالوند دارای ویژگی های زیر هستند و امکان ارسال آن ها به سراسر ایران وجود دارد:
 • کارت سلامت
  کارت قرنطینه
  شناسنامه
  ضمانت بازگشت کالا
 
دریافت مشاوره تخصصی قبل خرید (09144801940 _ 09144801930 )
 
 
https://mardomefarda.ir/vdciwyar.t1az52bcct.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین