تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۸ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۱۹:۰۰
جالب است ۰
مدرسه مکانی است که در آن بچه‌ها از نظر شناختی یاد می‌گیرند و رشد می‌کنند و مهارت‌های اجتماعی را توسعه می‌دهند. کودکان همچنین زمان زیادی را در کلاس‌های درس می‌گذرانند که محیطی است که در آن امکان جذب میکروب‌ها و سرایت بیماری‌ها وجود دارد.
۱۰ نکته کاربردی درباره سلامت بچه‌مدرسه‌ای‌ها
به گزارش مردم فردا،ضروری است که بچه‌ها عادات سالم مانند شستن دست‌ها، خواب کافی و خوردن وعده‌های غذایی مغذی را زودتر بیاموزند. به گزارش نبراسکا مدیسین، با کمک به کودکان در ایجاد برخی عادات مهم، والدین می‌توانند به آن‌ها نشان دهند که چگونه سلامتی را در طول سال تحصیلی در اولویت قرار دهند. در این مطلب به ۱۰ نکته برای از سر گذراندن یک سال تحصیلی سلامت برای دانش آموزان اشاره کرده‌ایم.
خواب کافی
۱۰ نکته کاربردی درباره سلامت بچه‌مدرسه‌ای‌ها
یک برنامه منظم قبل از خواب برای سلامت کودک شما مهم است. کودکان از زمان ورود به مهدکودک تا پایان کلاس ششم باید بین ۹ تا ۱۱ ساعت بخوابند. کیفیت خواب به طور مستقیم با رفتار، عادات غذایی و توانایی مقابله با عفونت‌ها مرتبط است. کم خوابی میل به غذاهای ناسالم را افزایش می‌دهد و اغلب منجر به نوسانات خلقی، کج خلقی و افزایش خطر عفونت می‌شود.
ورزش روزانه
۱۰ نکته کاربردی درباره سلامت بچه‌مدرسه‌ای‌ها
به کودک خود کمک کنید حداقل ۶۰ دقیقه در روز ورزش کند. این ورزش روزانه به آن‌ها کمک می‌کند:
بهتر بخوابند
بدن‌شان بهتر با عفونت مبارزه کند
سالم‌تر باشند
رفتار آن‌هابهبود یابد
استرس آن‌ها  بهتر مدیریت کند
عملکرد آن‌ها در مدرسه بهبود یابد
کاهش زمان نگاه کردن به صفحه نمایش
۱۰ نکته کاربردی درباره سلامت بچه‌مدرسه‌ای‌ها
در فصل تحصیلی اولویت باید به انجام تکالیف مدرسه داده شود. کارشناسان معتقدند که رجوع دانش‌آموزان به تلفن، تلویزیون، تبلت، بازی‌های ویدیویی و رایانه باید به دو ساعت در روز یا کمتر محدود شود. سرگرم کردن خود با وسایل دیجیتال علاوه بر اینکه در انجام تکالیف مدرسه اختلال ایجاد می‌کند، عوارضی نیز برای سلامتی و پیگیری یک سبک زندگی سالم نیز دارد. نور ساطع شده از صفحه نمایش وسایل دیجیتال می‌تواند سطح ملاتونین را کاهش دهد، خوابیدن را دشوارتر کرده و ریتم شبانه روزی بدن را مختل کند.
عادات غذایی سالم
۱۰ نکته کاربردی درباره سلامت بچه‌مدرسه‌ای‌ها
سلامت فرزندتان را با صبحانه، ناهار و شام مغذی همراه با آبرسانی کافی به بدن در طول روز تقویت کنید. یک صبحانه سالم که شامل پروتئین، لبنیات و غلات کامل است، ارتباط مستقیمی با رفتارهای مثبت در طول روز دارد و توانایی کودک شما را برای تمرکز در زمان درس خواندن بهبود می‌بخشد.  یک ناهار مغذی شامل گوشت بدون چربی، غلات کامل، میوه‌ها و سبزیجات است. روز فرزند خود را با یک شام خانوادگی تکمیل کنید.
صرف وعده‌های غذایی با خانواده باعث سلامت جسمانی و ذهنی بیشتر می‌شود که می‌تواند از خستگی جلوگیری کند، خلق و خو را بهبود بخشد، به هضم غذا و حفظ وزن و بهبود عملکرد مغز نیز کمک کند. فرزند خود را به انتخاب نوشیدن‌های سالم ترغیب کنید. نوشیدنی‌های شیرین شده با قند و کافئین را محدود یا حذف کنید. کافئین می‌تواند ضربان قلب و فشار خون فرزند شما را افزایش دهد، خواب را مختل کند و باعث عصبی شدن و تحریک پذیری او شود.
اهمیت واکسیناسیون
۱۰ نکته کاربردی درباره سلامت بچه‌مدرسه‌ای‌ها
دریافت واکسن آنفلوانزا و واکسن کووید-۱۹ اهمیت ویژه‌ای دارد. تا زمانی که هنوز زیر سویه‌های کووید -۱۹ در حال چرخش هستند، زدن واکسن کرونا اهمیت دارد. اکنون و طبق اظهارات مقام‌های بهداشتی در یک سری از کشورها، واکسن کووید-۱۹ برای همه افراد بالای ۶ ماه از جمله کودکان زیر ۵ سال در دسترس است. با تداوم ظهور انواع و زیر متغیرهای جدید، محافظت در برابر عفونت و بیماری شدید اهمیت ویژه‌ای دارد.
شستن دست‌ها
۱۰ نکته کاربردی درباره سلامت بچه‌مدرسه‌ای‌ها
به کودک خود بیاموزید که آهنگ تولدت مبارک را دو بار (حدود ۲۰ ثانیه) هنگام شستشو بخواند تا روند شستن دست‌ها برایشان کسالت آور نباشد، هنگامی که شستن دست‌ها امکان پذیر نیست، اطمینان حاصل کنید که کودکتان ضدعفونی کننده دست داشته باشد. تا زمانی که شیوع ویروس کووید -۱۹ به طور کامل فروکش نکرده به فرزندان‌تان بیاموزید که دست‌هایشان را از صورت خود دور نگه دارند و در بازو یا شانه خود سرفه یا عطسه کنند.
در مدرسه ماسک بزنید
۱۰ نکته کاربردی درباره سلامت بچه‌مدرسه‌ای‌ها
تا زمان فروکش نکردن شیوع زیر سویه‌های کرونا دانش آموزان بهتر است در مدرسه و به ویژه در زمان حضور در کلاس درس ماسک بزنند. از سویی دیگر، ماسک زدن در مدارس از شیوع سایر ویروس‌های فصلی هم جلوگیری می‌کند. «آکادمی اطفال و مراکز آمریکا» توصیه می کنند که همه افراد بالای ۲ سال، صرف نظر از وضعیت واکسیناسیون، در مدرسه از ماسک استفاده کنند.
به کودک خود کمک کنید تا با استرس و اضطراب مقابله کند
۱۰ نکته کاربردی درباره سلامت بچه‌مدرسه‌ای‌ها
مدرسه، ورزش و رسانه‌های اجتماعی همگی می‌توانند منبع استرس و اضطراب کودک شما باشند. زمان و شیوه استفاده فرزندان خود از رسانه‌های اجتماعی را زیر نظر داشته باشید.
سنگین نبودن کوله پشتی مدرسه
۱۰ نکته کاربردی درباره سلامت بچه‌مدرسه‌ای‌ها
کوله پشتی سنگین می‌تواند باعث بروز درد گردن، شانه و کمر در دانش آموزان شود. برای فرزند دانش آموز خود یک کوله پشتی خوب تهیه کنید که دارای دو بند و بالشتک باشد. وزن یک کوله پشتی کامل نباید بیش از ۱۰ درصد وزن کودک شما باشد.
اهمیت دادن به ورزش دانش آموزان
۱۰ نکته کاربردی درباره سلامت بچه‌مدرسه‌ای‌ها
 تمرینات فیزیکی مدرسه و ورزش راهی برای نظارت بر رشد، رشد و سلامت کودک شما در هر سال است. با افزایش سن کودکان، یک برنامه فیزیکی سالانه به مسائلی مانند سلامت روان، آلرژی، سلامت جنسی و آسم نیز می‌پردازد. اطمینان حاصل کنید که معاینات بینایی و شنوایی نیز بخشی از بازدیدهای پزشکی سالانه فرزند شما هستند. اختلالات بینایی و شنوایی می‌تواند منجر به مشکلات رفتاری شود و بر یادگیری و رشد تأثیر بگذارد.
https://mardomefarda.ir/vdcgxu9x.ak9z34prra.html
منبع : سلامت نیوز
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما