تاریخ انتشار :چهارشنبه ۵ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۲
جالب است ۰
صدر اعظم آلمان اعلام کرد اصل عدم تشدید تنش ها میان ناتو و روسیه مورد تاکید دولت برلین است.
شولتز: آلمان متعهد به عدم تنش میان روسیه و ناتو است
به گزارش مردم فردا،به نقل از پایگاه اینتل ریپابلیک، صدر اعظم آلمان از تداوم کمک های کشورش به اوکراین و در عین حال پرهیز از تشدید تنش با روسیه گفت.
«اولاف شولتز» صدراعظم آلمان امروز چهارشنبه اعلام کرد که دولت برلین به پایبندی به اصلی که بر مبنای آن تشدید تنش میان روسیه و ناتو باید پرهیز شود، ادامه می دهد.
صدر اعظم آلمان در ادامه متذکر شد که این کشور کماکان به ارسال کمک های نظامی وغیر نظامی به اوکراین، در میانه درگیری نظامی کی یف و مسکو ادامه خواهد داد.

این مقام دولت آلمان تاکید کرد که این کشور نه در حال حاضر و نه در آینده هواپیماهای جنگنده یا سرباز به اوکراین اعزام نخواهد کرد.

شولتز همچنین افزود که برلین برای تحویل تانک های لئوپارد به اوکراین هماهنگی های لازم را صورت خواهد داد.

این ادعاها در حالی عنوان شد که آلمان و متحدان غربی آن با تجهیز تسلیحاتی مداوم اوکراین، مانع برگزاری مذاکرات صلح میان این کشور و روسیه می شوند. آمریکا و بسیاری از کشورهای عضو ناتو از آغاز عملیات نظامی روسیه در اوکراین در ۲۴ فوریه ۲۰۲۲ (۵ اسفند ۱۴۰۰) علاوه بر اعمال تحریم‌های گسترده علیه مسکو، کمک‌های چشمگیر نظامی و غیر نظامی را برای اوکراین فراهم کرده و همچنان به این اقدام ادامه داده و در مسیر شعله‌ور نگه‌داشتن آتش جنگ گام بر می‌دارند.
https://mardomefarda.ir/vdchkinz.23n-mdftt2.html
منبع : مهر
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین