تاریخ انتشار :چهارشنبه ۵ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۰
جالب است ۰
مقامات دولت موقت طالبان اعلام کردند ۱۵۷ نفر در افغانستان به دلیل سردی هوا جان خود را از دست داده‌اند.
جان باختن بیش از ۱۵۰ نفر بر اثر سردی هوا در افغانستان
به گزارش مردم فردا،«شفیع‌الله رحیمی» سخنگوی وزارت مدیریت بحران دولت موقت طالبان به «سی‌ان‌ان» گفت که بر اثر سردی هوا در افغانستان دستکم 157 نفر جان خود را از دست داده‌اند.

افغانستان در اوایل ژانویه یکی از سردترین زمستان‌های خود را تجربه کرد و دما در برخی مناطق این کشور تا منفی 35 درجه کاهش یافت، بسیار پایین‌تر از میانگین دما در سراسر کشور که در این زمان سال بین 0 تا 5 درجه سانتیگراد است.

«محمد عباس آخوند» وزیر مدیریت بحران دولت موقت طالبان نیز اظهارداشت اکنون ارتباط با بسیاری از مناطق افغانستان به دلیل برف سنگین کاملا قطع شده است. هلیکوپترهای نظامی برای نجات اعزام شده بودند، اما نتوانستند در کوهستانی‌ترین مناطق فرود بیایند.

وی افزود: بیشتر افرادی که در اثر سرما جان خود را از دست دادند، چوپانان یا ساکنان مناطق روستایی بودند که به خدمات بهداشتی دسترسی نداشتند.

آخوند ادامه داد: ما نگران کسانی هستیم که هنوز در مناطق کوهستانی زندگی می‌کنند. بیشتر جاده‌هایی که از میان کوه‌ها می‌گذرند به دلیل برف مسدود شده‌اند. خودروها در آنجا گیر کرده‌اند و مسافران در دمای انجماد جان خود را از دست داده‌اند.

بر اساس گزارش‌های تازه سازمان ملل، حدود 28.3 میلیون نفر یعنی حدود دو سوم جمعیت افغانستان برای زنده ماندن به کمک‌های فوری بشردوستانه نیاز دارند.
https://mardomefarda.ir/vdciqraz.t1aq52bcct.html
منبع : تسنیم
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین