تاریخ انتشار :سه شنبه ۴ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۳
جالب است ۰
مارک آندره تراشتگن، دروازه‌بان آلمانی، این روزها به ستاره بارسلونا در دروازه این تیم تبدیل شده است.
او فرشته نگهبان بارسلوناست
به گزارش مردم فردا،ویکتور والدس در نشست خبری گفت:« صحبت‌های زیادی درباره بازی با پا مطرح می‌شود اما بهترین ویژگی‌ای که دروازه‌بان بارسا از نظر من باید داشته باشد این است که در موقعیت تک به تک خوب باشد.»
این صحبت در ژانویه 2013 مطرح شد. حالا یک دهه از آن روزها گذشته و دروازه‌بان بارسلونا تصمیمش برای عدم تمدید قرارداد با این باشگاه را اعلام کرده است. او هنوز 18 ماه دیگر با این باشگاه قرارداد دارد و این موضوع را زودتر اعلام کرده تا آنها فرصت کافی برای انتخاب جانشین او را داشته باشند.
والدس یک روز توصیه جالبی کرد:« شاید زیاد پیش نیاید اما این موقعیت‌ها کاملا مشخص هستند. مهاجم ممکن است بارها تنها در محوطه جریمه بماند. مهار موقعیت تک به تک اهمیت بسیار زیادی دارد.»
این اتفاقی است که آلنیا و بورخا مایورال دو بار در روز یکشنبه برابر تراشتگن به وجود آوردند. این دروازه‌بان آلمانی مانع از به ثمر رسیدن گل شد. او واقعا در لالیگا بدون رقیب است و نقش کلیدی‌اش را در سوپرجام اسپانیا در ریاض هم به تصویر کشید. 


ژاوی هرناندز که از حضور او در دروازه تیمش خوشحال است گفت:« این بهترین نسخه از تراشتگن پس از مدت‌های طولانی است.»
او در 13 بازی این فصل کلین شیت کرده، 636 دقیقه گل نخورده و نقش مهمی در پنج پیروزی 0-1 بارسا برابر مایورکا، سلتاویگو، والنسیا، اتلتیک بیلبائو و ختافه داشته است.
ژاوی به خوبی به خاطر دارد که فصل گذشته مدام درباره شرایط نه چندان خوب این بازیکن از او سوال می‌شد و حالا می‌گوید:« مهم است که دروازه‌بان شرایط خوبی داشته باشد. من برای او خوشحال هستم. او اعتماد به نفس بالایی دارد. بسیار خوشحال است و به رهبر تیم ما تبدیل شده است. او برای ما تعیین کننده است. مهارهایی که روی موقعیت‌های تک به تک دارد فوق العاده است.»
این بازیکن 30 ساله پیش از این تاکید کرده بود که تمرکز راز او برای جلوگیری از ورود توپ به دروازه است. او تا به حال 34 مهار داشته و تنها 15 درصد از شوت‌هایی که به سمت دروازه‌اش زده شده به گل تبدیل شده است. تراشتگن می‌گوید:« من سعی می‌کنم همیشه در جریان بازی باشم. در مورد موقعیت مایورال، سعی کردم به او نزدیک شوم و کار را برایش دشوار کنم.»


او حالا با شش گل خورده به فرشته محافظ بارسلونا تبدیل شده است. در دو دیداری که روبرت لواندوفسکی به دلیل محرومیت قادر به همراهی تیمش نبود، ترشتگن نقشی تعیین کننده داشت. او حالا در نوکمپ تنها یک گل دریافت کرده که از روی نقطه پنالتی برابر اسپانیول بوده است. این در حالی است که ویارئال با دومین خط دفاعی برتر لالیگا 13 گل دریافت کرده که بیش از دو برابر تعداد گل‌های خورده او است. 
این بازیکن حالا امیدوار است که رکورد بهترین دروازه‌بانان لالیگا را بشکند. این رکورد به پاکو لیانیو در فصل 94-1993 و یان اوبلاک در فصل 16-2015 متعلق است که در 38 بازی 18 گل دریافت کردند. هرچند هیچ یک از دو تیم دیپورتیوو لاکرونیا و اتلتیکو مادرید جام قهرمانی را بالای سر نبردند اما تراشتگن قصد دارد پس از سه سال سخت بار دیگر این جام را به بارسلونا برگرداند.
https://mardomefarda.ir/vdcc1iqs.2bqes8laa2.html
منبع : ورزش3
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما