تاریخ انتشار :يکشنبه ۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۰
جالب است ۰
منابع دیپلماتیک گزارش دادند که وزرای خارجه مصر، امارات متحده عربی و عربستان سعودی در نشست امروز یکشنبه اتحادیه عرب که در طرابلس پایتخت لیبی برگزار می شود، مشارکت نخواهند داشت.
عدم حضور وزیران خارجه مصر، امارات و عربستان در نشست اتحادیه عرب
به گزارش مردم فردا،به نقل از وبگاه روسیا الیوم، منابع دیپلماتیک گزارش دادند که وزرای خارجه مصر، امارات متحده عربی و عربستان سعودی در نشست امروز یکشنبه اتحادیه عرب که در طرابلس پایتخت لیبی برگزار می شود، مشارکت نخواهند داشت.

وزرای خارجه اتحادیه عرب امروز در نظر دارند نشستی مشورتی در راستای بررسی آخرین تحولات جهان عرب برگزار کنند.

وزارت خارجه دولت موسوم به وحدت ملی لیبی در این باره با صدور بیانیه ای اعلام کرد: «سامح شکری» وزیر خارجه مصر در نشست مشورتی وزرای خارجه اتحادیه عرب مشارکت نمی کند.

همچنین یک منبع دیپلماتیک اماراتی اعلام کرد: «عبدالله بن زاید» وزیرخارجه امارات متحده عربی و «فیصل بن فرحان» وزیرخارجه عربستان در نشست امروز یکشنبه وزرای خارجه اتحادیه عرب مشارکت نخواهند داشت.

گفتنی است پیش از این وزارت خارجه دولت لیبی منتخب پارلمان این کشور، با برگزاری نشست مشورتی وزرای خارجه اتحادیه عرب از سوی دولت وحدت ملی لیبی مخالفت کرده بود.

مقامات دولت لیبی منتخب پارلمان این کشور بر حق قانونی خود در نمایندگی مردم لیبی تاکید ورزیده و از آن وزرای خارجه اتحادیه عرب خواسته اند که به این حق احترام بگذارند. براین اساس، عدم مشارکت وزرای خارجه برخی کشورهای عربی ممکن است به این مساله مرتبط باشد.
https://mardomefarda.ir/vdchkznz.23n--dftt2.html
منبع : مهر
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین