تاریخ انتشار :سه شنبه ۸ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۰
جالب است ۰
رییس سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به عرضه ی خودرو در بورس کالا گفت: ورود خودرو به بورس کالا روند خیلی خوبی دارد و پذیرش خودروهای پر تیراژ انجام شد و امیدواریم به جایی برسیم که کل عرضه ها در بورس کالا صورت گیرد.
رییس سازمان بورس: عرضه خودرو در بورس بصورت توقف ناپذیر ادامه می یابد
به گزارش مردم فردا،مجید عشقی امروز (سه‌شنبه) در نشست خبری اعلام کرد: بازار سرمایه از یک دوره پر چالشی گذر کرده و در دو سال و نیم گذشته مسایل مختلفی در بازار رخ داد و منجر به ایجاد فضای روانی در بازار شد.
وی افزود: وجود چنین فضایی باعث شد تا بازار سختی را برای سرمایه گذاران داشته باشیم که در این راستا معاملات بازار فراز و فرودهای مختلفی را تجربه کرد.
عشقی خاطرنشان‌کرد: نقش رسانه در کنترل فضای روانی، مطالبه گری شرکت ها و نیز ایجاد شفافیت آشکار بوده و عملکرد خوبی را از خود نشان داده است.
رییس سازمان بورس تاکید کرد: از اوایل مهر ماه سال گذشته برنامه های مختلفی در سه محور و در حوزه بازار سرمایه تعریف و تلاش های گسترده ای برای رسیدن به اهداف انجام شد.
وی ادامه‌داد: ١٠ راهبرد در راستای حمایت از حقوق سرمایه‌گذاران و با تاکید بر منافع بلند مدت و افزایش نقش بازار سرمایه در تامین مالی و ارتقای اثربخشی و هوشمندسازی نظام نظارتی در نظر گرفته شد.
عشقی اظهار داشت: در راستای تقویت بسته ۱۰بندی حمایتی دولت از بازار سرمایه و پیگیری مستمر حُسن اجرای مفاد مختلف آن براساس تاکید رئیس‌جمهوری در بهمن ۱۴۰۰، پیگیری و تعیین چگونگی محاسبات و اعمال سقف برای نرخ خوراک و سوخت صنایع، پیگیری تثبیت فرمول نحوه محاسبات حقوق دولتی معادن، پرداخت سود سهام عدالت حدود ۴۵ میلیون نفر و سودهای رسوبی که در شرکت‌ها مانده بود، انجام شد که این اقدامات ادامه‌دار خواهد بود.
وی اضافه‌کرد: اقدامات لازم برای پرداخت الکترونیکی سود که مدت‌ها به دنبال آن بودیم، انجام شد.
رییس سازمان بورس خاطرنشان‌کرد: تقویت منابع و ساز و کارهای عملکردی صندوق تثبیت و صندوق توسعه بازار و الزام به تخصیص ۱۰درصد از وجوه حاصل از عرضه اولیه سهام دولت برای بازارگردان از دیگر اقداماتی است که در دستور کار قرار گرفته بود.
وی به افزایش میزان عرضه خودرو در بورس کالا اشاره کرد و گفت: در چند وقت گذشته روند خوبی را در پیش گرفتیم و به‌تازگی پذیرش خودروهای پرتیراژ در این بازار انجام شد، اکنون هم عرضه‌ها با هماهنگی وزارت صمت و خودروسازان در حال انجام است.
عشقی گفت: امیدوارم به جایی برسیم که همه عرضه های خودرو از طریق بورس کالا انجام شود و از این طریق روش های عحیب فروش خودرو جمع آوری شود.
رییس سازمان بورس ادامه‌داد: مشکل خودروسازها فقط بحث قیمت گذاری دستوری نیست، بلکه باید این مساله باید در اصلاح ساختار مالی، اصلاح مالکیتی و تصدی گری دولت دنبال شود که اکنون وزارت صمت پیگیر است و سازمان بورس هم اقدامات لازم در این زمینه را انجام خواهد داد.
https://mardomefarda.ir/vdcdzj0f.yt0of6a22y.html
منبع : ایرنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین