تاریخ انتشار :جمعه ۴ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۰
جالب است ۰
مقامات شبه جزیره کریمه ضمن تایید شنیده شدن صدای انفجار در این منطقه و فعال شدن پدافند هوایی، گزارش ها درباره تخلیه بخش‌هایی از منطقه را رد کردند.
شنیده شدن صدای انفجار در حومه کریمه
به گزارش مردم فردا،به نقل از خبرگزاری روسی تاس، واسیلی تلیژنکو امروز جمعه در پیامی تلگرامی اعلام کرد: پدافند هوایی روسیه در شهر آرمیانسک در شمال کریمه فعال شده است.

وی خطاب به شهروندان کریمه که نگران حملات اوکراین به این منطقه هستند، تصریح کرد: لطفا آرامش خود را حفظ کنید، پدافند هوایی فعال است.

این مقام روس در گفت‌وگو با تاس تصریح کرد: صدای انفجارهایی در آرمیانسک شنیده شده و پدافند هوایی در خارج از شهر فعال شده است. موضوع با همه دستگاه های ذیربط هماهنگ شده و وضعیت عادی است.

تلیژنکو، گزارش های منتشر شده در فضای مجازی درباره تخلیه کریمه را جعلی و اقدامی از سوی مقامات اوکراین ارزیابی کرد و گفت: کسانی هستند که می خواهند وضعیت را ناآرام جلوه دهند اما واقعیت این است که آرمیانسک تخلیه نشده و برنامه ای هم برای تخلیه آن وجود ندارد.

 کودتای غرب‌گرایان اوکراین علیه دولت طرفدار روسیه در سال ۲۰۱۴ موجب شکاف اجتماعی-سیاسی در این کشور و در نتیجه دخالت مسکو به نفع روس‌تباران این کشور و اعلام خودمختاری مناطقی از این کشور اروپای شرقی شد.

کریمه اولین منطقه ای بود که بعد از جدایی از اوکراین، با برگزاری همه پرسی به روسیه ملحق شد. جنگ اوکراین که از ۲۴ فوریه آغاز شده، هنوز ادامه دارد. همه پرسی مشابهی در مناطق دونتسک، لوهانسک، خرسون و زاپوریژیا برای الحاق به روسیه انجام شده و فرایند پیوستن آنها به مسکو، باوجود ادامه جنگ در این مناطق، آغاز شده است.
https://mardomefarda.ir/vdcgu39q.ak9ty4prra.html
منبع : ایرنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین