تاریخ انتشار :پنجشنبه ۳ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۰
جالب است ۰
«ویتالی کلیچکو» شهردار کی‌یف پایتخت اوکراین روز پنجشنبه (امروز) اعلام کرد که ۷۰ درصد ساکنان این شهر، به برق دسترسی ندارند.
۷۰ درصد پایتخت اوکراین برق ندارد
به گزارش مردم فردا،در ادامه آمارهای مقام‌های اوکراینی درباره محرومیت مردم این کشور از دسترسی به روشنایی، شهردار پایتخت از قطع برق بیش از هفتاد درصد ساکنان این شهر خبر داد.

منابع رسانه‌ای از کی‌یف پایتخت اوکراین خبر دادند که «ویتالی کلیچکو» شهردار این شهر درباره وضعیت کنونی پایتخت از منظر دسترسی به انرژی برق توضیحات جدیدی ارائه داده است.

به گزارش خبرگزاری تاس، کلیچکو اعلام کرد که به رغم احیای برخی از شبکه‌های توزیع برق، هفتاد درصد از ساکنان کی‌یف صبح امروز (پنجشنبه) به برق دسترسی نداشتند.

به گفته شهردار پایتخت اوکراین، وصل شدن دوباره برق در کی‌یف به از سرگیری تعادل در سیستم شبکه برق کشور بستگی دارد.

ویتالی کلیچکو همچنین خبر داد، هم اکنون تامین آب مورد نیاز بخش غربی کی‌یف از سر گرفته شده و طی امروز تامین آب بخش شرقی پایتخت اوکراین هم از سر گرفته خواهد شد.

بنا بر گزارش رسانه‌های محلی، مشکلات مربوط به قطع برق در دیگر مناطق اوکراین از قبیل اودسا همچنان ادامه دارد.

اخیرا «سرگئی کووالنکو» مدیرعامل شرکت انرژی «یاسنو دی‌تک» به‌عنوان یکی از بزرگترین تأمین‌کنندگان برق اوکراین گفته بود که این کشور حداقل تا پایان ماه مارس سال آینده میلادی در شرایط قطع برق خواهد بود.

به گفته کووالنکو «به احتمال زیاد، اوکراینی‌ها باید حداقل تا پایان ماه مارس در حالت خاموشی زندگی کنند. سناریوی اصلی بدین شرح است، اگر حملات جدیدی به شبکه برق صورت نگیرد، در شرایط فعلی تولید برق، کمبود را می‌توان به‌طور مساوی در سراسر کشور توزیع کرد. این بدان معناست که خاموشی در همه جا وجود خواهد داشت».

پیش از او، «ولودیمر زلنسکی» رئیس‌جمهور  اوکراین در اظهاراتی اعلام کرده بود که در نتیجه حملات روسیه به زیرساخت‌های اوکراین، ۱۰ میلیون نفر از جمعیت این کشور از روشنایی برق محروم هستند.

جمعیت اوکراین قبل از شروع تهاجم نظامی روسیه حدود ۴۰ میلیون نفر بود. طبق گزارش سازمان ملل، تاکنون حدود ۱۲ میلیون اوکراینی به دلیل جنگ کشور را ترک کرده‌اند. بیشترین قطع برق در مناطق خارکیف، ژیتومیر، کی‌یف و لویو ثبت شده است.

بنا بر گزارش خبرگزاری تاس، روز چهارشنبه (دیروز) در سراسر اوکراین هشدار هوایی اعلام شد که بیش از دو ساعت ادامه داشت. این رسانه روس افزود: «(روز گذشته) گزارش‌هایی از انفجارها و آسیب به زیرساخت‌ها در کی‌یف، لووف، خارکوف، اودسا، دنپر، نیکولایف و دیگر شهرها منتشر شده است. اکثریت قریب به اتفاق ساکنان اوکراین بدون برق مانده‌اند».
https://mardomefarda.ir/vdcjvmev.uqexozsffu.html
منبع : فارس
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین