تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۰۰
جالب است ۰
رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از پایداری جو و افزایش آلودگی هوا در شهرهای صنعتی همچنین ورود سامانه بارشی به کشور از اواخر هفته جاری خبر داد.
ورود سامانه بارشی به کشور طی جمعه
به گزارش مردم فردا،صادق ضیاییان درباره شرایط جوی کشور اظهار کرد: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی تا روز پنجشنبه (۳ آذر) در اغلب مناطق کشور جوی آرام و پایدار حاکم است که در شهرهای صنعتی و پرجمعیت همچون تهران، کرج، تبریز، ارومیه، اراک و اصفهان به‌ویژه طی سه روز آینده موجب افزایش آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا خواهد شد.

وی ادامه داد: امروز(۱ آذر) در جزایر واقع در خلیج فارس در ساعات بعد از ظهر افزایش ابر، رگبار پراکنده، گاهی رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

به گفته رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا جمعه (۴ آذر) با ورود سامانه بارشی به غرب کشور در برخی مناطق شمال غرب و غرب کشور ابرناکی، رگبار باران، گاهی رعدوبرق و وزش باد رخ خواهد داد.

وی گفت: شنبه (۵ آذر) ضمن تقویت سامانه بارشی در غرب و شمال غرب گستره بارش به جنوب غرب و دامنه و ارتفاعات البرز مرکزی نیز کشیده خواهد شد. بارش در ارتفاعات و مناطق سردسیر به شکل برف خواهد بود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۲ آذر) صاف تا قسمتی ابری همراه با غبار محلی و کیفیت هوا ناسالم برای گروه‌های حساس با حداقل دمای ۹ و حداکثر دمای ۱۷ درجه سانتیگراد و روز پنجشنبه (۳ آذر) صاف تا کمی ابری همراه با غبار محلی و کیفیت هوای ناسالم برای گروه‌های حساس با حداقل دمای ۷ و حداکثر دمای ۱۸ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان در پایان گفت: طی امروز و فردا (۱ و ۲ آذر ) بندرعباس با دمای ۳۱ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و همدان با دمای ۵- و ۲-  و صفر درجه سانتیگراد سردترین مرکز استان کشور است.
https://mardomefarda.ir/vdcaain6.49nyu15kk4.html
منبع : ایسنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین