تاریخ انتشار :سه شنبه ۱ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۰
جالب است ۰
ایران به اندازه مجموع گل‌های خورده دو دوره قبلی، در بازی اول این دوره از جام جهانی گل خورد.
تیم کی‌روش اندازه دو جام‌جهانی گل خورد!
به گزارش مردم فردا،اولین بازی ایران در جام جهانی 2022 یک شکست سنگین به همراه داشت؛ این تیم با نتیجه شش بر دو مغلوب انگلیس شد تا بدترین نتیجه تاریخ خود را تجربه کند. این باخت حتی سنگین‌تر از دو باخت ایران در اولین حضورش در جام جهانی (1978) بود. برای رقم خوردن این نتیجه، ایران به اندازه مجموع دو دوره قبلی جام جهانی، گل خورد!
این تیم با هدایت کارلوس کی‌روش در جام جهانی 2014 در مجموع سه دیدار چهار گل دریافت کرد (یک گل از آرژانتین و سه گل از بوسنی) و در جام جهانی 2018 تنها دو بار دروازه خود را باز شده دید (یک گل از اسپانیا و یک گل از پرتغال). با این عملکرد خوب در زمینه دفاعی، ایران امیدوار به یک شروع خوب در قطر بود اما سومین جام جهانی با کی‌روش متفاوت‌ترین شروع ممکن را به همراه داشت.

ایران طی دو دوره قبلی، در بازی اول کلین شیت کرده بود؛ 0-0 مقابل نیجریه در جام جهانی 2014 و 1-0 مقابل مراکش در جام جهانی 2018
تیمی که به طور میانگین در دو دوره قبلی، یک گل به ازای هر بازی دریافت کرده بود، اینک با تفاضل گل منفی چهار در قعر جدول گروه دوم حضور دارد و عنوان بدترین خط دفاعی جام را هم یدک می کشد. در صورتی که تیم دیگری شکست سنگین مشابهی را متحمل نشود، امکان حفظ این عنوان تا پایان دور گروهی زیاد است.
ضعیف‌ترین عملکرد ایران در دور گروهی به جام جهانی 1978 بر می گردد. این تیم در بازی نخست با نتیجه چهار بر یک مغلوب پرو شد و پس از تساوی یک بر یک مقابل اسکاتلند، سه بر صفر از هلند شکست خورد تا با 8 گل خورده به کار خود پایان دهد. اگر شاگردان کی‌روش می‌خواهند ضعیف‌ترین عملکرد دفاعی تاریخ را ثبت نکنند، باید در دو بازی باقی‌مانده دور گروهی مقابل ولز و امریکا حداکثر دو گل دریافت کنند.
 

 
https://mardomefarda.ir/vdcgn39q.ak9tq4prra.html
منبع : ورزش3
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما