تاریخ انتشار :دوشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۰۰
جالب است ۰
آرسن ونگر این جام جهانی را "آخرین فرصت" برای ستاره‌هایی نظیر لیونل مسی، کریستیانو رونالدو و لوکا مودریچ برای کسب تجربه قهرمانی در جام جهانی می‌داند.
این جام‌جهانی آخرین فرصت رونالدو و مسی است
به گزارش مردم فردا،به نوشته روزنامه دیلی میل، آرسن ونگر، سرمربی پیشین تیم فوتبال باشگاهی آرسنال انگلیس تاکید کرد، رقابت جام جهانی ۲۰۲۲ قطر آخرین شانس بازیکنان برجسته‌ای هم‌چون کریستیانو رونالدو و لیونل مسی، کاپیتان‌های تیم‌های ملی پرتغال و آرژانتین برای تجربه کردن قهرمانی در جام جهانی است.
آرسن ونگر به عنوان رییس گروه مطالعه فنی فیفا خدمت می‌کند و روز شنبه واحد جدید تحلیل داده‌های تیم‌ها و بازیکنان را در شهر دوحه در آستانه بازی افتتاحیه امروز جام جهانی بین قطر و اکوادور افتتاح کرد.
ونگر گفت: "من معتقدم این جام جهانی آخرین شانس برای بازیکنان بزرگی است که در ۱۰ یا ۱۵ سال گذشته استعداد خود را برای همه ما به نمایش گذاشته‌اند."
ونگر که بیش از ۲۰ سال سرمربی‌گری تیم آرسنال را بر عهده داشته ادامه داد: "این بازیکنان به اینجا می‌آیند و فکرشان این است که یا حالا یا هیچ وقت دیگر. دیدن چنین تورنمنتی هیجان انگیز خواهد بود چون مسی،‌ رونالدو، نیما و کریم بنزما قله‌های جهان هستند. همینطور لواندوفسکی. آنها همگی به این فکر می‌کنند که این فرصت من است."
رونالدو و لوکا مودریچ، کاپیتان تیم ملی کرواسی هر دو ۳۷ سال سن دارند در حالی که لیونل مسی ۳۵ ساله است و لواندوفسکی، ستاره لهستان ۳۴ سال دارد. نیمار در نسل قدیمی‌تر ستاره‌های فوتبال، جوان‌ترین است و ۳۰ سال سن دارد.
ونگر در ادامه بیان کرد:‌ "شانس در ورزش ما این است که یک ورزش تکنیکی است و با وجود شدت فزاینده‌ای که دارد، وقتی در پایان بازی نگاه می‌کنید تا ببینید چه کسی تفاوت را ایجاد کرده است، چه کسی باعث پیروزی شما شده است، این بازیکنان با بینش و توانایی تکنیکی برای محقق کردن بینش خود را می‌بینید."
ونگر خاطرنشان کرد: ریسک کردن بر سر استفاده بد از علم می‌تواند زیان‌بار باشد، زیرا بازیکنان می‌توانند بیش از حد از ذهن‌شان درگیر داده‌ها باشد و با آزادی بازی نکنند. به همین دلیل است که از علم باید به خوبی استفاده شود تا بازیکنان را تشویق کنیم که تصمیمات جسورانه بگیرند. در غیر این صورت، ممکن است به کیفیت بازی آسیب وارد شود.
https://mardomefarda.ir/vdcgzn9q.ak9tu4prra.html
منبع : ایسنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما