تاریخ انتشار :شنبه ۲۸ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۶
جالب است ۰
رهبر کره شمالی حین نظارت بر شلیک موشک بالستیک قاره‌پیمای «هواسونگ-۱۷»، به آمریکا هشدار داد تهدیدهای اتمی را با تسلیحات اتمی و تقابل را با تقابل پاسخ می‌دهند.
اون: با سلاح اتمی به تهدیدهای اتمی پاسخ می‌دهیم
به گزارش مردم فردا،رسانه دولتی کره شمالی بامداد شنبه گزارش داد که کیم این اظهارات را حین نظارت بر شلیک موشک بالستیک قاره‌پیمای «هواسونگ-۱۷» به همراه دختر نه ساله‌اش، مطرح کرده است.

به نوشته خبرگزاری «یونهاپ» به نقل از این گزارش، موشک مذکور که از فرودگاه بین‌المللی پیونگ‌یانگ شلیک شد، ۹۹۹.۲ کیلومتر مسافت را در آسمان به ارتفاع ۶ هزار کیلومتری طی کرد.

در این گزارش ‌آمده است: «این شلیک آزمایشی، قابل اتکا بودن سامانه‌های تسلیحاتی راهبردی بزرگ و جدید کره شمالی و عملکرد رزمی قدرتمند آن را نشان داد. این شلیک تحت شرایط غیرقالب تحملی که اقدامات تقابل‌جویانه نظامی بی‌پروای آمریکا و دیگر نیروهای متخاصم ایجاد کرده‌اند، انجام شد».

رهبر کره شمالی نیز حین نظارت بر این پرتاب گفت که شلیک موشک قاره‌پیما، وجود ظرفیت قابل اتکا و قدرتمند در کشورش برای مقابله با هر نوع تهدید اتمی را نشان داد.

بر این اساس، کیم هشدار داد: «اگر دشمنان به تهدید علیه کره شمالی با معرفی ابزارهای تهاجمی اتمی ادامه دهند، دولت و حزب ما هم قاطعانه، تهدیدهای اتمی را با تسلیحات و تقابل را با تقابل پاسخ می‌دهند».

پیش از این، «یون سوک یول» رئیس جمهور کره جنوبی با درخواست از جامعه بین‌المللی برای اعمال شدیدترین تحریم‌ها بر پیونگ‌یانگ، خواستار تقویت بازدارندگی در برابر موشک‌های کره شمالی شده بود.
https://mardomefarda.ir/vdcfjtdy.w6dj0agiiw.html
منبع : فارس
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین