تاریخ انتشار :جمعه ۲۷ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۰
جالب است ۰
وزارت خارجه آلمان استراتژی جدید امنیت ملی دولت فدرال را که فاصله گرفتن بیشتر از چین و رقابت روزافزون با آن را مد نظر دارد در دستور کار قرار داده است.
استراتژی جدید آلمان برای فاصله گرفتن از چین
به گزارش مردم فردا،روزنامه "فرانکفورتر آلگماینه سایتونگ" در مطلبی نوشت: دولت چین با انتقاد از گزارشات مربوط به اولین پیش نویس استراتژی آینده دولت آلمان برای چین واکنش نشان داده است.

وزارت خارجه فدرال آلمان در حال حاضر در حال تدوین اصول سیاست خارجی آینده برای مبادلات و مناسبات آلمان با چین است. این طرح استراتژی مربوط به استراتژی جدید امنیت ملی دولت فدرال است که هنوز تکمیل نشده است.

چند روز پیش، اولین پیش نویس طرح چین برای اظهار نظر و تایید به سایر بخش‌های دولت فدرال ارسال شد. وزارتخانه‌های دفاع، اقتصاد و کمک‌های توسعه و همچنین دفتر صدراعظم آلمان در این امر دخیل هستند.

نشریه "اشپیگل" و روزنامه "هندلزبلات" روز چهارشنبه با استناد به این پیش نویس اول گزارش دادند که از جمله در این طرح بررسی عمیق ضمانت‌های سرمایه گذاری برای تضمین استانداردهای اجتماعی مانند اجتناب از کار اجباری در زنجیره تامین لازم است. همچنین آلمان در چارچوب اتحادیه اروپا آماده است تا از ممنوعیت واردات از مناطقی با نقض گسترده حقوق بشر حمایت کند.

بر اساس این طرح وابستگی‌های اقتصادی آلمان باید به سرعت و با هزینه‌های معقول برای اقتصاد آلمان کاهش یابد. این پیش نویس طبقه بندی سه جانبه چین را به عنوان شریک، رقیب و رقیب سیستمی حفظ می‌کند، اما تاکید می‌کند که دو جنبه آخر در حال افزایش وزن هستند.

وزارت امور خارجه چین در واکنش به این طرح از ایجاد موانع تجاری مصنوعی و سیاسی کردن همکاری‌های اقتصادی عادی از طرف آلمان انتقاد کرد. در بیانیه‌ای در این باره که در روزنامه فرانکفورتر آلگماینه سایتونگ منتشر شده، آمده است: ما از طرف آلمانی می‌خواهیم در روابط با چین نگرش عینی و منطقی داشته باشد و به حقایق عینی احترام بگذارد.

در همین حال، آنالنا بائربوک، وزیر امور خارجه آلمان، از چین خواسته است تا در تامین مالی خسارات بعدی ناشی از گرم شدن کره زمین مشارکت کند.

این مقام آلمانی روز پنجشنبه پس از ورودش به کنفرانس جهانی آب و هوا در شرم الشیخ مصر گفت که کشورهای صنعتی مسئول آسیب‌های آب و هوایی ناشی از انتشار آلاینده‌های گذشته خود هستند. با این حال، در حال حاضر اقتصادهایی مانند چین وجود دارند که توسعه گسترده ای یافته‌اند. بنابراین، چین نیز باید تاوان خسارت آینده را بپردازد.
https://mardomefarda.ir/vdcfttdy.w6djyagiiw.html
منبع : تسنیم
تگ ها
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین