تاریخ انتشار :دوشنبه ۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۲
جالب است ۰
فیلم «برخیز» (Rise) محصول مشترک آمریکا و یونان، اثری در ژانر درام بیوگرافی و ورزشی محصول سال 2022 است.
«برخیز» و قهرمان شو!
به گزارش مردم فردا،این فیلم را آکین اوتوموسو فیلم ساز اهل نیجریه کارگردانی کرده که پیش از این چند فیلم آفریقایی ساخته و برای نخستین بار با این فیلم به هالیوود پا گذاشته است. در کنار او، آرش عامل نویسنده ایرانی‌تبار که فیلم نامه «برخیز» را نوشته، چهره‌ای بین‌المللی‌تر است و فیلم نامه فیلم «یک جنگ خصوصی» محصول 2018 را در کارنامه دارد. «برخیز» ماجرای یک فوتبالیست آماتور اهل نیجریه به نام «چارلز آنتتوکومپو» را روایت می‌کند که همراه با خانواده‌اش به یونان مهاجرت می‌کند و در پی کار و دریافت اقامت در این کشور است. دو پسر او، به بسکتبال علاقه مند می‌شوند و درمی‌یابند که استعداد خاصی در این ورزش دارند. آن‌ها در عین محرومیت از حقوق شهروندی در یونان، به ورزش می‌پردازند. فیلم راوی ماجرای واقعی برادران آنتتوکومپو است. آن‌ها تنها سه برادر تاریخ NBA به شمار می‌روند که در این مسابقات قهرمان شده‌اند.
فیلم «برخیز» در میان داستان ورزشی خود، بیش از هرچیز روی موضوع «خانواده» تأکید دارد و آن را ارج می‌نهد. این اثر از سوی دیگر به مشکلات مهاجران آفریقایی نیز می‌پردازد.
«برخیز» درام قدرتمندی دارد و از شخصیت‌های همراهی‌برانگیزی بهره می‌برد. فیلم اگرچه مطابق قواعد ژانر ساخته شده و به همین دلیل کم وبیش قابل پیش‌بینی است و غافلگیری خاصی ندارد، اما در مدت زمان یک ساعت و 51 دقیقه‌ای، مخاطب را نگه می‌دارد. هنرپیشه‌های جوان فیلم عملکرد مناسبی ندارند، اما بازیگران نقش پدر و مادر به خوبی در نقش‌های خود جا افتاده‌اند. این فیلم از کاربران وب سایت آی‌ام‌دی‌بی امتیاز 7 و از منتقدان متاکریتیک نمره 74 گرفته است. «برخیز» را می‌توانید در فیلیمو، نماوا و سایت‌های دانلود فیلم ببینید.
https://mardomefarda.ir/vdcc44qs.2bqi08laa2.html
منبع : خراسان
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما