تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۹ شهريور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۲
جالب است ۰
پس از آنکه جو بایدن گفت که در صورت وقوع حمله‌ای از طرف چین، نیروهای آمریکایی از تایوان دفاع خواهند کرد، وزارت امور خارجه چین اعلام کرد که این کشور "واکنش و شکایات تندی" را علیه ایالات متحده انجام داده است.
چین: آمریکا سیگنال‌های اشتباه به تجزیه‌طلبان در تایوان ارسال نکند
به گزارش مردم فردا،به نقل از خبرگزاری رویترز، مائو نینگ، سخنگوی وزارت امور خارجه چین در کنفرانس خبری خود گفت: چین حق دارد تا تمامی اقدامات لازم را در پاسخ به فعالیت‌هایی که سعی در تقسیم و تجزیه این کشور دارند، اتخاذ کند.

وی افزود: ما مشتاقیم تا بهترین عملکرد را در حوزه اتحاد مجدد مسالمت‌آمیز (با تایوان) انجام دهیم و در عین حال ما هیچگونه فعالیتی را که قصد جدایی و تجزیه‌طلبی دارند، تحمل نخواهیم کرد.

این سخنگوی وزارت خارجه چین از آمریکا خواست تا مسائل مربوط به تایوان را "با دقت و به‌درستی" مدیریت کند و "سیگنال‌های اشتباه" به تجزیه‌طلبانی که به دنبال "استقلال تایوان" هستند، ارسال نکند.

مائو در پایان گفت: «فقط یک چین در جهان است و تایوان بخشی از این کشور است و دولت جمهوری خلق چین تنها دولت مشروع چین است.»

جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا در مصاحبه‌ای با سی‌بی‌اس نیوز گفت، ارتش آمریکا در صورتی که به تایوان حمله شود، از این جزیره دفاع خواهد کرد. طی آن گفت‌وگو مجری شبکه سی‌بی‌اس از بایدن خواست شفاف بگوید آیا منظورش این است نیروهای آمریکایی بر خلاف اوکراین، از تایوان در صورت وقوع حمله چین دفاع خواهند کرد؟ بایدن پاسخ داد: بله.

بایدن در این اظهارنظر صریح‌تر از صحبت‌های قبلی‌اش مساله متعهد ساختن سربازان آمریکایی به دفاع از تایوان را مطرح کرده است. آمریکا مدت‌ها سیاست "ابهام راهبردی" و عدم تصریح اینکه به حمله به تایوان پاسخ نظامی می‌دهد، پایبند بوده است.
https://mardomefarda.ir/vdcf0vdy.w6d0tagiiw.html
منبع : ایسنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین