تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۹ شهريور ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۴
جالب است ۰
سایت مشهور iFixit که گوشی‌های مختلف را برای بررسی میزان تعمیرپذیری مورد بررسی قرار می‌دهد، بعد از کالبدشکافی آیفون ۱۴ از این گوشی تمجید کرده و نوشته تعمیر این گوشی بسیار راحت‌تر از نسل قبلی شده است.
تعمیر آیفون ۱۴ بسیار راحت‌تر از نسل قبلی است
به گزارش مردم فردا،چند روز قبل گزارش‌هایی مبنی بر امکان باز کردن آیفون ۱۴ و ۱۴ پلاس از پنل پشتی منتشر شد که بعد از آیفون ۴s، برای اولین بار چنین قابلیتی امکان‌پذیر شده است. iFixit نوشته که نمایشگر و پنل پشتی صرفا با دو پیچ و یک یا دو کانکتور به بدنه‌ی اصلی وصل شده‌اند و بنابراین جدا کردن و تعویض هر دو بسیار ساده‌تر شده است. در حقیقت این تغییر آنقدر مهم است که در گزارش این سایت آمده اپل باید در مراسم رونمایی از آیفون ۱۴ به این موضوع اشاره می‌کرد.

به طور کلی آیفون ۱۴ و ۱۴ پلاس طوری طراحی و ساخته شده‌اند که بدنه از سه بخش جداگانه‌ی پنل پشتی، بخش اصلی و نمایشگر تشکیل شده است. طبق اسناد داخلی اپل که برای هرکدام از آیفون‌های جدید در اختیار اپل استورها و مراکز تعمیر مجاز قرار می‌گیرند، این شرکت نوشته اگر پنل پشتی، نمایشگر و دوربین‌ها آسیبی ندیده باشند و آسیب فقط مربوط به قطعات سخت‌افزاری بخش میانی باشد، تعمیرکاران می‌توانند فقط همین بخش میانی را تعویض کنند و از همان پنل پشتی، نمایشگر و دوربین بار دیگر بهره ببرند.

در گزارش iFixit آمده که اپل ساختار طراحی بخش داخلی آیفون ۱۴ را به طور گسترده تغییر داده تا تعمیر این گوشی بسیار راحت‌تر از گذشته شود. همین تغییر در طراحی، منجر به کاهش هزینه‌ی تعمیر گوشی‌های موردنظر در مراکز تعمیر مجاز شده است.

البته در اسناد داخلی اپل آمده که بعد از جایگزین کردن پنل پشتی شیشه‌ای، این گوشی‌ها باید به طور نرم‌افزاری کالیبره شوند. احتمالا در صورت عدم انجام این کار، پیام‌های هشدار مربوط به موارد مختلف نمایش داده می‌شود که البته معمولا تعمیرکاران غیرمجاز تا حد زیادی می‌توانند این محدودیت‌ها را دور بزنند.

iFixit نوشته که آن‌ها مشغول بررسی بدنه‌ی آیفون ۱۴ پرو مکس هستند ولی در کل بر اساس گزارش‌های منتشر شده، آیفون ۱۴ پرو و ۱۴ پرو مکس همچنان از طریق نمایشگر باز می‌شوند و اپل طراحی داخلی بدنه‌ی آن را تغییر نداده است. در این گزارش آمده که با توجه به عدم بهره‌گیری مدل‌های آمریکایی آیفون ۱۴ از درگاه سیم‌کارت، بخش موردنظر در این گوشی‌ها خالی مانده است. در نهایت iFixit از نظر تعمیرپذیری به این گوشی امتیاز ۷ از ۱۰ را داده که بالاترین امتیاز یک آیفون بعد از آیفون ۷ محسوب می‌شود.
https://mardomefarda.ir/vdcjomev.uqe8tzsffu.html
منبع : مجله دیجی کالا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین