تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۸ شهريور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۷
جالب است ۰
دبیرکل سازمان ملل ابراز امیدواری کرد که مسائل مربوط به تصمیم اتحادیه اروپا برای تعلیق صدور ویزا برای اتباع روس به زودی حل و فصل شوند چرا که چنین محدودیت‌هایی ایده خوبی نیستند.
گوترش: ایده تغییر مکان مقر سازمان ملل واقع بینانه نیست
به گزارش مردم فردا،آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل در گفتگو با ریا نووستی درباره تعلیق توافق اتحادیه اروپا با روسیه در رابطه با تسهیل صدور ویزا گفت: فکر می‌کنم که روابط میان اتحادیه اروپا و روسیه با جنگ اوکراین از بسیاری جهات خدشه‌دار شده است. امیدوارم با پایان این جنگ تمامی این اوضاع و شرایط حل و فصل شوند. به عقیده من عدم صدور ویزا برای اتباع روس ایده خوبی نیست.

دبیرکل سازمان ملل در بخش دیگری از سخنانش تاکید کرد: استفاده از واسطه‌گری برای اعمال زور بر آمریکا به منظور صدور هر چه سریع‌تر ویزا برای دیپلمات‌های روسی که به مقر سازمان ملل سفر می‌کنند، می‌تواند اوضاع را بدتر کند.

ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه هفته گذشته گفته بود که اکثر اعضای هیات روسیه که قرار است در مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک شرکت کنند، هنوز ویزا دریافت نگرفته‌اند.

گوترش گفت: ما صریحا اعلام کرده‌ایم که ویزا باید برای هیات‌های تمامی کشورها صادر شود و من به طور جدی شک دارم که واسطه‌گری بتواند منجر به نتیجه خوبی شود. این اقدام نه تنها تغییری به وجود نمی آورد بلکه احتمالا رفتار کشور میزبان را بدتر خواهد کر چرا که حتی واسطه‌گری نیز نمی‌تواند هیچگونه اقدام اجباری داشته باشد.

گوترش همچنین گفت: فکر نمی‌کنم که ایده تغییر مکان مقر سازمان ملل به خارج از آمریکا نیز واقع‌بینانه باشد.
https://mardomefarda.ir/vdcbf0b8.rhb5gpiuur.html
منبع : ایسنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین