تاریخ انتشار :يکشنبه ۲۷ شهريور ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۵
جالب است ۰
وزیر کشور گفت: فرصت خروج از مرزها با گذرنامه تمدید شده یا گذر نامه موقت مرزی از صبح اربعین پایان یافته است.
مهلت استفاده از گذرنامه موقت برای ورود به عراق پایان یافت
به گزارش مردم فردا،احمد وحیدی وزیر کشور گفت: تردد زوار در همه مرزها بسیار خوب و روان است. بیش از ۳ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر عازم عراق شده اند که از این تعداد ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر هم به کشور بازگشته اند.

وزیر کشور اضافه کرد: با توجه به تمهیدات در نظر گرفته شده، تقریباً متوسط معطلی مسافران تا پیدا کردن وسیله نقلیه ۲۰ دقیقه است که این عدد در گذشته بیش از یک روز معطلی بود.

وحیدی همچنین اعلام کرد: فرصت خروج از مرزها با گذرنامه تمدید شده یا گذر نامه موقت مرزی از صبح اربعین به پایان رسیده است، اما بازگشت زواری که با این شرایط در عراق حضور دارند، بلامانع است.

وی درباره تمهیدات در نظر گرفته شده برای موج برگشت زائران نیز گفت: ما برای تسهیل بازگشت زوار عزیز خودروهایی را به داخل عراق اعزام کردیم تا بخشی از حمل و نقل را به عهده بگیرند.

وزیر کشور ادامه داد: همچنین بلافاصله افرادی را که قصد استفاده از راه آهن داشتند پس از عبور از مرز به ایستگاه‌های راه آهن منتقل کردیم و افرادی که با خودروی شخصی آمدند به سمت ماشین شخصی‌شان هدایت کردیم.

وحیدی اضافه کرد: برای تسهیل برگشت زوار، بسیج عمومی در حمل و نقل صورت گرفت و از امکانات و ظرفیت‌های ادارات، وزارتخانه‌ها و حمل و نقل عمومی کشور، نیروهای مسلح، سپاه، ارتش، نیروی انتظامی و شهرداری‌ها استفاده شد. چنانکه هزار دستگاه وسیله نقلیه از محل شهرداری‌های کشور در مهران به حمل و نقل زوار کمک می‌کنند.
https://mardomefarda.ir/vdcb8sb8.rhb5fpiuur.html
منبع : مهر
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین