تاریخ انتشار :جمعه ۲۵ شهريور ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۰
جالب است ۰
معاون آموزش مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش گفت:معلم هایی که در آزمون‌های اعزام به خارج قبول شده اند، برای مدارس ایرانی در خارج از کشور انتخاب و اعزام می شوند.
نحوه اولویت بندی اعزام معلمان به خارج از کشور
به گزارش مردم فردا،ابوالفضل کمالی درباره شرایط تدریس معلمین در مدارس خارج از کشور گفت: در سراسر کشور‌ها ۶۲ مدرسه به صورت دولتی داریم و البته ماهیت این مدارس تا حدودی شباهتی هم به مدارس غیر دولتی دارد و آن شباهت هم دریافت مقداری شهریه از والدین است تا مدارس بتوانند هزینه‌های خود را تامین کنند.

او گفت: ما در این مدارس ۳ دسته معلم داریم. در وهله اول معلم هایی هستند که در آزمون‌های اعزام به خارج شرکت کرده و قبول شده اند و برای مدارس ایرانی در خارج از کشور انتخاب و اعزام شده اند.

معاون آموزش مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: دسته دیگر معلمان تبعه آن کشور هستند، به عنوان مثال بعضی از این معلمان همسران کارگزاران کشور  در وزارت خانه‌ها و سازمان‌هایی هستند که به صورت رسمی در خارج از کشور هستند و اگر هم رسمی باشند در آموزش و پرورش می‌توانند به عنوان تبعه کار کنند، اما با حقوق ریالی فعالیت می‌کنند. البته سال‌های گذشته دسته چهارمی نیز وجود داشت که به عنوان ریالی از آن‌ها یاد می‌شد که  امسال حذف شدند و وجود نخواهد داشت.

گروه دیگر معلمین خارج از کشور نیرو‌های محلی هستند، نیرو‌هایی که اقامت دارند و سابقه معلمی دارند و از نظر شرایط معلمی کامل هستند، این افراد به صورت محلی با مدارس قرار داد می‌بندند و تدریس را آغاز می‌کنند، حقوق این افراد با پول آن کشور و با توافق با مدرسه پرداخت می‌شود.

او ادامه داد: افرادی که حقوق ارزی می‌گیرند، به یورو پول خود را دریافت می‌کنند و باید در آزمون‌های اعزام به خارج  شرکت کنند. تا سال گذشته حدود ۲۵۰ نفر نیرو داشتیم که توانستیم تعدادی را اعزام کنیم و تعدادی نیز به دلیل بازنشستگی امکان ادامه فعالیت نداشتند.تعدادی دیگر نیز باقی مانده اند که باید اعزام شوند که پس از آن آزمون  انجام خواهد شد.

کمالی ادامه داد: اقامت نیرو‌های ارزی که با آزمون قبول می‌شوند را خودمان دریافت می‌کنیم و در ارتباط با افراد محلی خودشان باید اقامت داشته باشند و تبعه‌ها نیز به واسطه همسران خود اقامت دارند.
https://mardomefarda.ir/vdcbwab8.rhb5zpiuur.html
منبع : فارس
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین