تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۸ آذر ۱۴۰۲ ساعت ۲۰:۱۸
جالب است ۰
رئیس فدراسیون بدنسازی تصریح کرد:وقتی قهرمان جهان ما مدالش را به شهدای غزه تقدیم می کند، قطعا این حرکت می‌تواند نسبت به افراد عادی، صدای مردم فلسطین را بیشتر به گوش جهان برساند.
جامعه‌ ورزش از سرمایه اجتماعی خوبی برای حمایت از مردم مظلوم فلسطین برخوردار است
عبدالمهدی نصیرزاده رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام و عضو هیئت رئیسه فدراسیون جهانی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه جامعه خبرگزاری تقریب، پیرامون نقش جامعه ورزشی در حمایت از مردم و آرمان‌های فلسطین گفت: ما در جامعه‌ای زندگی می‌کنیم که معتقدیم، بنی آدم اعضای یکدیگرند/ که در آفرینش ز یک گوهرند/ چو عضوی به درد آورد روزگار/دگر عضوها را نماند قرار/ تو کز محنت دیگران بی غمی/ نشاید که نامت نهند آدمی.
وی با قرائت این ابیات سعدی شیرازی ادامه داد: وقتی احساس می کنیم که به مردمی در یک خطه از دنیا زور گفته شده و به آنها ظلم می‌شود، وظیفه هر کسی که بویی از انسانیت و آدمیت برده، این است که به هر طریقی می‌تواند از آن ظلم جلوگیری کند.

نصیرزاده با بیان این مطلب افزود: در برابر دشمن یکی مثل سردار سلیمانی تفنگ به دست می‌گیرد و با جسارت و شهامت و شجاعت مثال‌زدنی، رو‌ در‌ رو با آنها حریف می‌شود و یکی هم در پست خود و با سرمایه اجتماعی که در اختیار دارد، نسبت به آگاه‌سازی و فشار اجتماعی برای جلوگیری از جریان جنگ و ظلم اقدام می‌کند.

وی ادامه داد:جامعه ورزش هم همراه با سایر جوامع و به عنوان جامعه‌ای که از سرمایه اجتماعی خوبی برخوردار است و از این جهت که مردم ورزشکاران را دنبال و از آنها الگوی برداری می‌کنند و صدای آنها از سایر جوامع بلندتر است، در کنار مردم فلسطین ایستاده است.

عضو هیأت رئیسه فدراسیون جهانی تصریح کرد:وقتی قهرمان جهان ما مدالش را به شهدای غزه تقدیم می کند، قطعا این حرکت می‌تواند نسبت به افراد عادی، صدای مردم فلسطین را بیشتر به گوش جهان برساند.

وی اظهار داشت:در همین مدت جنگ غزه ما شیرزنان و شیرمردانی داشتیم که رگ غیرت آنها از ظلمی که در غزه می‌شد، به جنبش درآمد؛ بنابراین در حمایت از مردم غزه مصاحبه کردند و  در فضای مجازی و صفحه شخصی خود در مورد آن پست گذاشتند، هرچند که می‌توانست برای آنها تبعاتی داشته باشد، اما مرام و منش پهلوانی خود را خیلی بالاتر از نماد قهرمانی که فدراسیون جهانی بخواهد به آنها هدیه کند، دانستند و بر همین اساس برخی از آنها مدال‌هایی که در مسابقات کسب کرده بودند را به شهدای غزه تقدیم کردند، برخی زمان ورود به مسابقه، نماد فلسطین را برگردن داشتند و برخی دیگر زمانی که از سکوی قهرمانی به کشور برمی‌گشتند، در مراسم استقبال خود در حمایت از مردم مظلوم فلسطین، نماد مقاومت فلسطین را برگردن خود انداختند.

 عضو هیأت رئیسه فدراسیون کشتی گفت:به قول مقام معظم رهبری اینها شاید فرع کار باشد و مدال گرفتن در مسابقه ورزشی اصل باشد، ولی این کارهای فرعی که گاهی اوقات چاشنی اصل می‌شود، از خود اصل کار با‌ارزشتر است و شیرینی مدال قهرمانی را چندین و چند برابر می‌کند.

وی افزود:به عنوان کسی که عضو هیئت رئیسه فدراسیون جهانی هستم و در جلسات آن با حضور اعضای هیئت رئیسه شرکت می‌کنم، خیلی از اعضا این جنایت‌‌ها را محکوم می‌کنند.

رئیس فدراسیون بدنسازی خاطرنشان کرد: ما در مهر ماه 1403 میزبان مسابقات قهرمانی جهان هستیم و امیدواریم در آنجا هم بتوانیم حمایت قاطع خود را از مردم فلسطین داشته باشیم؛ هر چند امیدوارم تا آن بازه زمانی رژیم غاصب صهیونیستی از فلسطین اشغالی رفته باشد و حق بر باطل پیروز شده باشد.

نصیرزاده تأکید کرد: قطعا فشارهای اجتماعی و فشارهایی که از طریق رسانه‌های اجتماعی بر رژیم اشغالگر صهیونیستی وارد می‌شود و محکومیت‌هایی که علیه آن صورت می‌گیرد، می‌تواند مؤثر باشد.امروز شاهدیم که دنیا نسبت به اقدام نابخردانه رژیم صهیونیستی معترض است و آنها را به رسمیت نمی‌شناسند.

وی اظهار داشت: خیلی از قهرمانان ما در مسابقات از رویارویی با رژیم اشغالگر قدس خودداری می‌کنند و این بدترین و محکم‌ترین سیلی و تودهنی به این رژیم غاصب است و نشان می‌دهد که حتی حاضرند، از باارزشترین دارایی خود که سالها برای رسیدن به آن زحمت کشیده است و از مدال خود بگذرند، تا با رژیم اشغالگر صهیونیستی رویارویی نکنند.

عضو هیأت رئیسه فدراسیون جهانی در پایان گفت: امیدوارم بقیه فدراسیون‌ها هم نسبت به موضوع فلسطین بی‌تفاوت و منفعل نباشند و در این زمینه به هر طریقی می‌توانند، فعالیت کنند و هرکس با هر روشی که می‌تواند، صدای اعتراض خود را به گوش جهانیان و مردم دنیا و زورگویان برساند و انشاءالله شاهد پیروزی هرچه سریعتر جبهه مقاومت و مردم مظلوم فلسطین باشیم.
https://mardomefarda.ir/vdcaeenu.49nu615kk4.html
منبع : خبرگزاری تقریب
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما